Moskvou kolujú správy, že viacero bývalých generálov a predstaviteľov KGB sa pripravuje na zvrhnutie režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, a plánujú ukončiť vojnu na Ukrajine. Tú pomaly začína väčšina Rusov vnímať ako strategickú chybu. A najmä ekonomickú katastrofu, píše CITY A.M.

Kontaktujú generálov

Vedenie Putinovho bývalého zamestnávateľa Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej federácie (FSB) je údajne také znepokojené vývojom situácie na Ukrajine, že sa podľa viacerých analytikov a miestnych médií rozhodlo kontaktovať bývalých generálov a iných predstaviteľov armády.

Pracujú na tom tajné služby

Najmä skupina tzv. silovikov, teda znalcov vnútorných pomerov v Kremli, ktorí aktívne pôsobia v ruskej politike, sa údajne veľmi usiluje o Putinovo zosadenie a jeho náhradu. A nie sú v tom sami. Pomáhajú im bývalí dôstojníci vojenskej rozviedky GRU, KGB a Federálnej služby ochrany (FSO).

Pridávajú sa sociálne siete

Pravdepodobnosť Putinovho konca naznačuje aj aktivita na sociálnych sieťach, ktorá za posledných 24 hodín enormne zosilnela. Potvrdzujú to aj analytici pôsobiaci mimo Ruska, ktorí tvrdia, že Putin bude čoskoro čeliť štátnemu prevratu. Ruský prezident je údajne vývojom udalostí „veľmi znepokojený“ a nechal posilniť bezpečnostné opatrenia v Kremli a jeho okolí.

Pripravuje sa už dlho

„Ruský prezident sa na prevrat pripravuje už niekoľko týždňov vzhľadom na to, že čelí zdrvujúcej kritike za (tzv.) špeciálnu operáciu na Ukrajine a už vyhodil približne 150 svojich špiónov za ich neustále zlyhania,“ povedal ruský bezpečnostný expert Centru pre analýzu európskej politiky (CEPA).

Ďalšie dôležité správy

Ruská raketa vyniesla na obežnú dráhu 38 družíc vrátane slovenskej.
Neprehliadnite

Ruská raketa prvýkrát od začiatku invázie zasiahla oblasť neďaleko slovenských hraníc