Ruský armádny plukovník v zálohe Michail Chodarionok, ktorý v pondelok v ruskej štátnej televízii Rossija-1 kritizoval nepriaznivý priebeh ruských vojenských operácií na Ukrajine, v stredu verejne zmenil svoj názor. Podľa jeho slov bude ukrajinská armáda z nadchádzajúcich plánov ruskej armády nemilo prekvapená. TASR informuje podľa správy agentúry DPA.

Protichodné názory plukovníka

Chodarionok v stredajšej relácii „60 minút" televízie Rossija-1 uviedol, že správy o tom, že ukrajinská armáda môže spustiť protiútok, sú „zveličené". V rovnakej relácii v pondelok ruský plukovník v zálohe kritizoval ťaženie ruskej armády na Ukrajine. Relácia tentokrát niesla názov: „Úspechy ruských vzdušných a vesmírnych síl".

„Základom je, že realizácia plánov (ruskej armády) ukrajinskú stranu v blízkej budúcnosti nepríjemne prekvapí," povedal Chodarionok. Moderátorka relácie Oľga Skabajevová, ktorá mu v pondelok viackrát skočila do reči, ho tentokrát nechala hovoriť niekoľko minút bez prerušenia.

Chodarionok zdôraznil, že ruská armáda sleduje a ničí zbrane dovážané zo zahraničia. „Na americké húfnice zostanú čoskoro len spomienky," vyhlásil Chodarionok.

Ešte v pondelok pritom ruský plukovník v zálohe hovoril o silnej vôli ukrajinskej armády a upozorňoval, že sa onedlho začne prejavovať pomoc z Európy. „Situácia sa pre nás bude zhoršovať," skonštatoval v pondelok Chodarionok aj napriek odporu moderátorky relácie.

Nemilosrdný zákon

Rusko v marci prijalo zákon, podľa ktorého môže osobe šíriacej nepravdivé informácie o ruskej armáde hroziť až 15 rokov väzenia.

Ďalšie dôležité správy

WA 11 Charkov - Veliteľ jednotky práporu Azov Kraken Konstantin Nemičev pózuje v budove oblastnej správy, ktorá bola minulý mesiac značne poškodená po ruskom útoku v Charkove počas 57. dňa ruskej invázie na Ukrajinu vo štvrtok 21. apríla 2022. FOTO TASR/AP

Azov battalion Kraken unit commander Konstantin Nemichev poses for photo inside the regional administration building, heavily damaged after a Russian attack last month, in Kharkiv, Ukraine, Thursday, April 21, 2022. (AP Photo/Felipe Dana)
Neprehliadnite

Západ čaká v súvislosti s Ukrajinou zdĺhavý konflikt, musí trvať na skutočných zárukách