Prokremeľský moderátor Dmitrij Kiseľov pohrozil Spojenému kráľovstvu použitím jadrového torpéda Poseidon, ktoré podľa neho premení Britániu na „rádioaktívnu púšť“ na celé desaťročia. Informoval o tom v pondelok britský portál Express.

Kiseľov sa tak pripojil k ďalším moderátorom ruských štátnych médií, ktorí sa vyhrážajú Spojenému kráľovstvu za jeho aktívnu úlohu pri pomoci Ukrajine, ktorá čelí ruskej invázii.

Moderátor v nedeľňajšej relácii televízneho kanála Rossija 1vyhlásil, že Moskva by mohla „uvrhnúť Britániu do hlbín mora“ nasadením bezpilotného torpéda Poseidon vybaveného jadrovou zbraňou.

„K svojmu cieľu sa blíži v hĺbke jedného kilometra rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu. Neexistuje spôsob, ako zastaviť tento podvodný dron. Bojová hlavica na ňom má silu až 100 megaton. Výbuch tohto termonukleárneho torpéda pri pobreží Británie spôsobí obrovskú vlnu cunami vysokú až 500 metrov,“ vysvetlil Kiseľov.

Ako píše portál Express, „tento ruský učenec“ dodal: „Samotná takáto bariéra nesie aj extrémne dávky žiarenia. Po prejdení cez Britské ostrovy sa všetko, čo z nich zostane, premení na rádioaktívnu púšť na dlhú dobu nevhodnú pre čokoľvek."

Ďalšie dôležité správy

Rusko úspešne otestovalo superťažkú medzikontinentálnu raketu Sarmat
Neprehliadnite

Ruský poslanec chce na európske metropoly útočiť Sarmatmi