Rusko bude pravdepodobne zveličovať hrozbu, ktorú prebiehajúce cvičenie bieloruskej armády znamená pre Ukrajinu, aby donútilo ukrajinské sily rozdeliť sa a zdržiavať sa na severe, napísalo britské ministerstvo obrany vo svojej najnovšej, štvrtkovej správe. Citoval z nej webový portál britskej stanice Sky News.

Ministerstvo prinieslo vo svojej pravidelnej každodennej správe aktuálne špionážne informácie o vojne na Ukrajine, ktoré sa do veľkej miery sústreďujú práve na situáciu v Bielorusku, kde sa v stredu podľa hlásení začalo rozsiahlo vojenské cvičenie.

„Bolo spozorované, že bieloruské pozemné sily sa presúvajú z posádok do terénu, na cvičenie," uviedli Briti vo štvrtok ráno. „Toto je v súlade so sezónnymi pravidlami, keď Bielorusi v mesiaci máj vstupujú do vrcholu svojho zimného výcvikového cyklu," vysvetlili.

Ďalšie dôležité správy

KK47 Charkov - Hasič počas hasenia požiaru bytovky po ruskom bombardovaní 21. apríla 2022 v ukrajinskom Charkove. FOTO TASR/AP
A firefighter pauses to cool down while extinguishing a fire in an apartment after a Russian bombardment in Kharkiv, Ukraine, Thursday, April 21, 2022. (AP Photo/Felipe Dana)
Neprehliadnite

Ukrajina bude pripravená, ak sa do konfliktu na jej území zapojí aj Bielorusko