V Rusku zomrelo za uplynulých 24 hodín 752 ľudí infikovaných novým druhom koronavírusu, čo je najviac od začiatku pandémie. Informovali o tom v sobotu ruské médiá s odvolaním sa na federálny krízový štáb.

Predchádzajúci rekordný počet úmrtí za 24 hodín bol zaznamenaný 6. júla, keď zomrelo 737 ľudí.

Koronavírusová pandémia si tak podľa oficiálnych údajov vyžiadala v Rusku doteraz 142 253 obetí.

Okrem toho pribudlo aj 25 082 nových prípadov nákazy, z toho 5694 v Moskve, čím sa ich celkový počet zvýšil na 5 758 300.

Výskyt koronavírusu v Rusku, ktorý sa počas jari udržiaval na relatívne nízkej úrovni, začiatkom júna prudko vzrástol v dôsledku rozšírenia variantu delta.

Na celom svete sa podľa odhadov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa vírusom SARS-CoV-2 nakazilo už vyše 186 miliónov ľudí. Pandémia si globálne vyžiadala viac ako štyri milióny obetí.

WA 51 Moskva - Zdravotník odetý v ochrannom odeve doprevádza muža, ktorý má príznaky ochorenia COVID-19 do nemocnice Kommunarka na predmestí ruskej metropoly Moskva v pondelok 21. júna 2021. Ruské úrady zaznamenali v sobotu 17. 378 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je viac ako dvojnásobok počtu zo začiatku júna - viac ako polovica prípadov pochádzala z Moskvy, kde sa počet infekcií tento mesiac strojnásobil. FOTO TASR/AP
 
A medical worker wearing protective gear escorts a man, suspected
Neprehliadnite

Rusko bojuje so šírením nákazlivého variantu delta. Opäť zaznamenalo rekordný prírastok obetí