Počet úmrtí na covid-19 v Rusku sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 808. Informovala o tom ruská štátna agentúra TASS. Ide o rekordný počet úmrtí v krajine za jediný deň od začiatku pandémie.

Hranicu 800 úmrtí doteraz Ruská federácia nehlásila, pripomína TASS. O deň predtým však úrady oznámili 799 úmrtí. Celkovo si pandémia v Rusku vyžiadala už 168 049 obetí. Úmrtnosť predstavuje 2,57 percenta.

WA 51 Moskva - Zdravotník odetý v ochrannom odeve doprevádza muža, ktorý má príznaky ochorenia COVID-19 do nemocnice Kommunarka na predmestí ruskej metropoly Moskva v pondelok 21. júna 2021. Ruské úrady zaznamenali v sobotu 17. 378 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je viac ako dvojnásobok počtu zo začiatku júna - viac ako polovica prípadov pochádzala z Moskvy, kde sa počet infekcií tento mesiac strojnásobil. FOTO TASR/AP
 
A medical worker wearing protective gear escorts a man, suspected
Neprehliadnite

Rusko bojuje so šírením nákazlivého variantu delta. Opäť zaznamenalo rekordný prírastok obetí

Ruské úrady čelia skepse, ba dokonca i neochote tamojších občanov dať sa zaočkovať. Podľa nezávislého júlového prieskumu neplánuje podstúpiť vakcináciu až 54 percent Rusov, uviedla agentúra AFP.