Rusko zaviedlo v utorok sankcie voči 25 americkým občanom vrátane manželky a dcéry amerického prezidenta Joea Bidena. Moskva tak urobila v rámci reakcie na „neustále sa rozširujúce sankcie USA proti ruským politickým a verejným činiteľom". TASR o tom informuje na základe oficiálneho vyhlásenia ruského ministerstva zahraničných vecí, zverejneného na webovej stránke tohto rezortu.

Ministerstvo na svojom webe uvádza, že nové sankcie sa vzťahujú na 25 amerických občanov „vrátane ľudí zodpovedných za formovanie rusofobného smeru senátorov, členov takzvanej skupiny Jermak-McFaul, ktorá sa zoberá rozpracovávaním odporúčaní týkajúcich sa protiruských obmedzení, a tiež členov rodiny prezidenta Joea Bidena".

Rezort zverejnil aj zoznam osôb, ktorých sa nové sankcie dotýkajú, pričom na prvé miesto umiestnil prvú dámu Spojených štátov Jill Bidenovú, za ktorou nasleduje dcéra šéfa Bieleho domu Ashley Bidenová. Na zozname je tiež niekoľko členov amerického senátu i profesorov a docentov pôsobiacich na Stanfordskej univerzite.

Denník The Guardian pripomína, že k podobnému kroku prednedávnom pristúpili i Spojené štáty, keď v apríli zaviedli sankcie voči dvom dcéram ruského prezidenta Vladimira Putina, Mariji Voroncovovej a Katerine Tichonovovej, a tiež Putinovej exmanželke Ľudmile Očertnej.

Ďalšie dôležité správy

Americký prezident Joe Biden a nemecký kancelár Olaf Scholz počas bilaterálneho stretnutia na summite G7.
Neprehliadnite

Putin dúfa, že sa roztrieštime. Biden vyzval G7 a NATO na zachovanie jednoty