Rusko v stredu oznámilo, že zakázalo vstup do krajiny 63 japonským občanom vrátane premiéra Fumia Kišidu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

,,Vláda F. Kišidu spustila bezprecedentnú protiruskú kampaň a povoľuje neprijateľnú rétoriku voči Ruskej federácii vrátane ohovárania a priamych hrozieb," uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí. Ruské opatrenia sa vzťahujú aj na ďalších členov japonskej vlády, viacerých poslancov japonského parlamentu, novinárov a vedeckých pracovníkov.

Ministerstvo obvinilo Tokio z uskutočňovania ,,praktických krokov s cieľom odstrániť dobré susedské vzťahy, uškodiť ruskému hospodárstvu a medzinárodnému postaveniu krajiny". Tokio v apríli zakázalo vstup do krajiny stovkám ruských občanov a prijalo aj ďalšie opatrenia, pripomína AFP.

Ďalšie dôležité správy

EBE 40 Naí Dillí - Na snímke zľava predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a indický premiér Naréndra Módí počas stretnutia v Naí Dillí 25. apríla 2022. FOTO TASR/AP


In this photo released by EU Commission President Ursula von der Leyen's Twitter handle, Von der Leyen, left and Indian Prime Minister Narendra Modi greet during their meeting in New Delhi, India, Monday, April 25, 2022. (EU Commission President Ursula von der Leyen's Twitter handle via AP)
Neprehliadnite

Čína sa priateľských vzťahov s Ruskom vzdať nechce, preto sa EÚ obracia na Japonsko a Indiu