Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok oznámilo, že v rámci odvetných krokov ukladá zákaz vstupu pre 62 kanadských občanov vrátane vládnych predstaviteľov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ruská diplomacia vo vyhlásení uviedla, že na zozname sú osoby známe „svojou zákernou činnosťou v boji proti 'ruskému svetu' a jeho tradičným hodnotám".

Podľa Moskvy ide o odvetné opatrenie za sankcie Kanady z júna a júla voči ruským občanom vrátane novinárov a hlave ruskej pravoslávnej cirkvi patriarchovi Kirillovi. Ten ako blízky spojenec prezidenta Vladimira Putina podporuje ruskú inváziu na Ukrajine.

Rusko tiež obvinilo vládu kanadského premiéra Justina Trudeaua, že uráža „nielen mnohonárodný ruský ľud, ale aj pravoslávnych veriacich na celom svete vrátane Kanady". Ruské ministerstvo zahraničných vecí dodalo, že ďalšie odvetné opatrenia oznámi už čoskoro.

Ďalšie dôležité správy

JB 27 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin počas fóra Agentúry pre strategické iniciatívy  prostredníctvom videokonferencie v Moskve 20. júla 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin attends the forum of the Agency for Strategic Initiatives via videoconference in Moscow, Russia, Wednesday, July 20, 2022. (Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Rusko zakázalo západným investorom predávať podiely v bankách a energoprojektoch