Rusko zakázalo vstup na svoje územie ďalším 41 občanom Kanady, vrátane viacerých námestníkov kanadskej ministerky obrany či členov organizácií združujúcich ukrajinskú komunitu v Kanade. Dôvodom sú sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu. V piatok o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí, píše agentúra AFP.

„Vstup do Ruska majú okrem iných (kanadských občanov) zakázaní šéfovia organizácií, ktoré podporujú ultranacionalistické sily na Ukrajine, ako aj najvyšší armádni predstavitelia," uviedlo ministerstvo.

Západ uvalil na Ruskú federáciu pre jej inváziu na Ukrajinu už šesť balíkov sankcií. Moskva v reakcii taktiež zakázala predstaviteľom a ďalším osobnostiam z viacerých krajín vstup na svoje územie. Celkovo takto sankcionovala aj 600 Kanaďanov a takmer 1000 občanov Spojených štátov.

Rusko v máji oznámilo, že zatvára moskovské pobočky kanadskej verejnoprávnej televízie a rozhlasu Canadian Broadcasting Corporation. Urobilo tak v reakcii na krok Kanady, ktorá na svojom území zakázala vysielať ruskej štátnej televízii RT.

Ďalšie dôležité správy

KK18 Brusel - Slovenský premiér Eduard Heger hovorí pred príchodom na dvojdňový mimoriadny summit prezidentov a premiérov krajín Európskej únie o vojne na Ukrajine a energetickej situácii v EÚ 30. mája 2022 v Bruseli. Lídri členských krajín EÚ sa v pondelok popoludní zídu v Bruseli na dvojdňovom mimoriadnom summite, aby prediskutovali bezpečnostnú situáciu v Európe a dôsledky ruskej agresie voči Ukrajine po tom, ako neuspeli tri týždne trvajúce diplomatické snahy o vyrokovanie kompromisu pre pri
Neprehliadnite

Rusko terorizuje štáty, ktoré s vojnou na Ukrajine nič nemajú, vyhlásil Heger na Globsecu