Rusko zakázalo vstup na svoje územie viac ako 900 Američanom vrátane prezidenta Joea Bidena, ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena či riaditeľa Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Williama Burnsa. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Zhoršené vzťahy

Vplyv tohto opatrenia bude z prevažnej časti symbolický, no ide o ďalšiu známku zhoršovania vzťahov Ruska a Spojených štátov od začiatku invázie ruských síl na Ukrajinu z 24. februára, konštatuje Reuters.

Zákaz cestovania celkovo 963 občanov USA do Ruska oznámili krátko po tom, ako americký prezident Biden podpísal zákon o poskytnutí vojenskej, ekonomickej a ďalšej pomoci Ukrajine za takmer 40 miliárd dolárov.

Oznámenie ruského ministerstva

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v oznámení na svojej webovej stránke uviedlo, že čierna listina je reakciou na sankcie a nepriateľské kroky Washingtonu voči Moskve.

Ďalšie dôležité správy

PK 27 Washington - Na snímke americký prezident Joe Biden počas virtuálneho stretnutia s indickým premiérom Naréndrom Módím vo Washingtone v pondelok 11. apríla 2022. FOTO TASR/AP

President Joe Biden pauses as he meets virtually with Indian Prime Minister Narendra Modi in the South Court Auditorium on the White House campus in Washington, Monday, April 11, 2022.(AP Photo/Carolyn Kaster)
Neprehliadnite

Biden podpísal balík pomoci Ukrajine v hodnote 40 miliárd dolárov