Ruskí velitelia sa v týchto dňoch zameriavajú na posilnenie ofenzívy v Donbase a posilnenie obrany proti očakávaným ukrajinským protiútokom na juhu, píše portál The Guardian.

Na podporu operácie na Ukrajine Rusko „takmer určite" vytvorilo novú veľkú formáciu pozemných síl, 3. armádny zbor (Army Corps - 3 AC), so sídlom v Muline v Nižnonovgorodskej oblasti východne od Moskvy, uviedlo ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva.

Rusko pravdepodobne plánuje získať veľkú časť 3 AC z novovytvorených „dobrovoľníckych" práporov, ktoré sa formujú po celej krajine, a ktoré združujú regrútov z rovnakých oblastí.

Ruskí regionálni politici potvrdili, že potenciálnym regrútom 3 AC sa po ich nasadení na Ukrajine ponúka lukratívne peňažné ohodnotenie.

Ruský armádny zbor zvyčajne pozostáva z 15 - 20 000 vojakov, ale pre Rusko bude pravdepodobne ťažké dosiahnuť takýto počet vojakov 3 AC vzhľadom na veľmi obmedzenú mieru nadšenia obyvateľstva pre dobrovoľnú účasť na bojoch na Ukrajine, konštatuje britský rezort obrany a dodáva, že novovytvorená formácia pozemných síl pravdepodobne nebude pre boje na Ukrajine rozhodujúca.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Niektorí ruskí vojaci vtrhli na Ukrajinu s mapou z roku 1969, tvrdí Kyjev