Rusko vyrobilo prvý šaržu vakcíny proti Covidu-19 pre zvieratá, obsahuje 17-tisíc dávok.  Podľa agentúry Reuters o tom informovala ruská veterinárna a fytosanitárna služba Rosselchoznadzor.

Vakcína Carnivac-CoV získala potrebnú registráciu v marci. Stalo sa tak potom, čo sa ukázalo, že v telách psov, mačiek, líšok a noriek po jej podaní vznikajú protilátky proti Covidu-19. Prvá šarža očkovacieho prípravku bude prevezená do niekoľkých regiónov v Rusku, uviedol Rosselchoznadzor. Záujem o nákup vakcíny podľa neho dali najavo firmy z Nemecka, Grécka, Poľska, Rakúska, Kazachstanu, Tadžikistanu a niekoľkých ďalších krajín.

Slovensko nakúpi ruskú vakcínu Sputnik V
Neprehliadnite

Zmluva so Sputnikom odkryla tajomstvá, Krajčí v nej súhlasil s miliónovými pokutami

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) neskrýva obavy kvôli nebezpečenstvu prenosu koronavírusu medzi ľuďmi a zvieratami. Prípady koronavírusu u zvierat ohlásil počas pandémie rad krajín. Vlani napríklad šírenie nákazy u noriek zaznamenali Dánsko či Holandsko. Známe sú tiež prípady nákazy koronavírusu u mačiek a ďalších mačkovitých šeliem. V pražskej zoo sa koronavírus infikoval aj gorilí samec Richard.