Rusko vyhostilo z krajiny desať rumunských diplomatov. Tento krok je odpoveďou na vyhostenie desiatich ruských diplomatov z Bukurešti 5. apríla. V piatok o tom informovala agentúra AFP.

„Ruská federácia vyhlásila desať zamestnancov rumunského veľvyslanectva v Moskve za nežiaduce osoby (persona non grata)," uviedlo vo vyhlásení rumunské ministerstvo zahraničných vecí.

Správu potvrdila aj Moskva. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že „odmieta neopodstatnené pokusy rumunskej strany obviňovať Rusko z vojnových zločinov na Ukrajine".

AFP pripomína, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu západné krajiny vyhostili množstvo ruských diplomatov. Moskva prisľúbila reagovať na každé z týchto opatrení a medzičasom už vyhostila desiatky zahraničných diplomatov z Moskvy.

Ďalšie dôležité správy

WA 32 Brusel - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová dáva vyhlásenie pred rokovaním s talianskym premiérom Mariom Draghim v Bruseli v pondelok 7. marca 2022. FOTO TASR/AP  

President of the European Commission Ursula von der Leyen delivers a statement to the media prior to a meeting with Italy's Prime Minister Mario Draghi at EU headquarters in Brussels, Monday, March 7, 2022. (Kenzo Tribouillard, Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Rusko vyhostilo 18 členov misie Európskej únie, sú to nežiaduce osoby