Ruský prezident Vladimir Putin vydal v utorok dekrét, ktorý umožňuje ruskej automobilke Avtovaz prevziať 100-percentný podiel v RN Bank, spoločnom podniku talianskej banky UniCredit a aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa údajov na svojej webovej stránke je RN Bank z pohľadu aktív 56. najväčšou bankou v Rusku. Jej prioritami je poskytovanie spotrebiteľských úverov na nákup áut aliancie, financovanie dílerov značiek automobilov aliancie a poskytovanie súvisiacich finančných služieb pre zákazníkov. Čo sa týka najnovších informácií ohľadne prezidentského dekrétu, banka ani Avtovaz sa k informáciám Reuters nevyjadrili.

Nissan minulý mesiac oznámil odpísanie 687 miliónov dolárov (656,60 milióna eur) v súvislosti s presunutím svojho biznisu v Rusku do rúk štátneho subjektu za jedno euro. Urobil tak podobný krok ako predtým Renault, ktorý väčšinový podiel v Avtovaze predal za jeden rubeľ, dodala agentúra Reuters. Aj Mitsubishi uvažovala podľa informácií v denníku Nikkei o odchode z Ruska, automobilka však minulý mesiac na to reagovala, že zatiaľ nie je nič rozhodnuté. Výrobu v krajine zastavila už v apríli.

Ďalšie dôležité správy

KK32 Jokohama - Zamestnankyňa kráča okolo loga spoločnosti Nissan 12. mája 2022 v Jokohame. Japonská automobilka Nissan vo štvrtok oznámila, že v uplynulom finančnom roku 2021/2022, ktorý sa skončil 31. marca, sa dostala z červených čísiel a vykázala zisk, prvý po troch rokoch. Odôvodnila to úsporami nákladov a pozitívnymi podmienkami na trhu v USA. FOTO TASR/AP
A staff walking near a Nissan logo at Nissan headquarters is seen though a window Thursday, May 12, 2022, in Yokohama near Tokyo. Japan
Neprehliadnite

Nissan predáva ruský závod za 1 euro. Odchod z Ruska zvažuje aj Mitsubishi Motors