Ruské jednotky v stredu „prvýkrát za 133 dní vojny" nemali nijaké územné zisky na Ukrajine, uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Jeho analytici odhadujú, že si Moskva možno dala „operatívnu pauzu", ktorá však neznamená „úplné zastavenie aktívnych nepriateľských akcií".

Ruské sily sa podľa ISW pravdepodobne zamerajú na ofenzívne akcie relatívne malého rozsahu, keď sa pokúsia vytvoriť podmienky pre významnejšie útočné operácie a prebudovať potrebnú bojovú silu.

Napriek pokračovaniu bojov na Ukrajine sa aj britské ministerstvo obrany domnieva, že ruská armáda „rekonštituuje" svoje sily, všíma si AP. Zo správy britských tajných služieb, ktorú zverejnili vo štvrtok, vyplýva, že intenzívne ostreľovanie pozdĺž frontovej línie v Donecku by mohlo byť zamerané na zabezpečenie predchádzajúcich ruských ziskov.

Ďalšie dôležité správy

WA 48 Helsinki - Fínska premiérka Sanna Marinová počas tlačovej konferencie v Helsinkách v nedeľu 15. mája 2022. Marinová a fínsky prezident Sauli Niinistö oznámili, že Fínsko podá žiadosť o členstvo v NATO. FOTO TASR/APFinland's President Sauli Niinisto and Prime Minister Sanna Marin, left, attend the press conference on Finland's security policy decisions at the Presidential Palace in Helsinki, Finland, Sunday May 15, 2022. Finland’s president and government have announced that the Nordi
Neprehliadnite

Fínsko posilňuje bezpečnosť na hraniciach s Ruskom pre obavy z možnej odplaty