Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia vyhlásil, že Ukrajina by mohla platiť za západné zbrane dodávkami obilia.

Stalo sa tak v čase, keď najchudobnejšie krajiny sveta (z ktorých mnohé sú závislé od Ukrajiny, pokiaľ ide o základné potraviny, ako je pšenica) čelia potravinovej kríze.

„Obilie sa z Ukrajiny vyváža veľmi rýchlo, po železnici a na člnoch cez Dunaj. Kam? Máme podozrenie, že nie pre potreby hladujúcich na globálnom Juhu, ale skôr končí v európskych skladoch. Takto vyzerá platenie Ukrajiny za dodávky zbraní zo Západu," píše v tweete ruské veľvyslanectvo v Londýne.

Podľa najnovších informácií uviazli v ukrajinských čiernomorských prístavoch tony obilia z dôvodu ruských námorných lodí a mín v uvedených prístavoch.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke ručné kosenie obilia starým autentickým spôsobom medzi obcami Vojčice a Horovce pracovníkmi trebišovského Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína. Táto žatva slúži ako príprava na podujatie s názvom Chlebom a vínom, ktoré sa 29. augusta 2013 uskutoční v Trebišove ako top podujatie Košického samosprávneho kraja v rámci programu Terra Incognita. FOTO TASR - Roman Hanc, Vojčice 24. júla 2013
Neprehliadnite

Rusko podľa USA na Ukrajine ničí zásobníky na obilie