Rusko rozmiestnilo v Kaliningradskej enkláve na pobreží Baltského mora tri bojové stíhačky vyzbrojené hypersonickými strelami, oznámilo vo štvrtok ruské ministerstvo obrany. Informovala o tom televízia CNN s odvolaním sa na agentúru RIA Novosti.

Ministerstvo obrany už predtým uviedlo, že rakety Kinžal nie je možné zaregistrovať alebo zničiť žiadnymi prostriedkami vzdušnej a protiraketovej obrany nepriateľa, cituje CNN ruskú agentúru.

Rakety Kinžal použilo Rusko prvýkrát v polovici marca. Západní vojenskí experti však spochybnili ich dôležitosť. Podľa britského ministra obrany sú totiž rakety Kinžal v skutočnosti len verziou balistických rakiet Iskander, ktoré ruská armáda na Ukrajine používa opakovane.

Ďalšie dôležité správy

EBE 22 Moskva - Na snímke ruské stíhačky Suchoj Su-24 letia nad Spasskou vežou Kremľa počas nácviku vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva nad Fašizmom v Moskve v stredu 5. mája 2021. Vojenská prehliadka sa uskutoční na moskovskom Červenom námestí 9. mája na oslavu 76. výročia víťazstva nad fašizmom v druhej svetovej vojne. FOTO TASR/AP

Russia's Air Force Sukhoi Su-24M2 fly over the Spasskaya Tower during a rehearsal for the Victory Day military parade in Moscow, Russia, Wednesday, May 5, 2021.
Neprehliadnite

Fínsky vzdušný priestor pravdepodobne narušili dve ruské stíhačky