Rusko si predvolalo britskú veľvyslankyňu, aby jej vyjadrilo silný nesúhlas voči urážlivým výrokom zo strany Londýna. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zahraničia. Kritické vyjadrenia sa podľa Moskvy týkali okrem iného aj údajných ruských hrozieb - použitie jadrových zbraní.

Ruské ministerstvo uviedlo, že tlmočilo silný protest veľvyslankyni Deborah Bronnertovej kvôli „ výrokom britského vedenia voči Rusku, jeho lídrom a oficiálnym predstaviteľom úradov aj voči ruskému ľudu".

Bonnertovej bolo odovzdané memorandum konštatujúce, že „urážlivá rétorika predstaviteľov úradov Spojeného kráľovstva je neprijateľná", uviedlo ďalej ministerstvo. „V slušnej spoločnosti je zvykom sa za takéto vyjadrenia ospravedlniť," zdôraznila ruská diplomacia.

Rusko ministerke oznámilo, že protestuje proti britským vyhláseniam obsahujúcim „zámerne nepravdivé informácie, najmä o údajných ruských 'hrozbách použitia jadrových zbraní'. Podľa agentúry Reuters nie je jasné, aké konkrétne výroky má Moskva na mysli.

Británia podporuje Ukrajinu vo vojne s Ruskom a poskytuje jej zbrane. Londýn je preto častým terčom kritiky zo strany Kremľa.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin
Neprehliadnite

Putin odmietol Johnsonovo tvrdenie, že ak by bol ženou, nenapadol by Ukrajinu