Moskva plánuje spustiť železničné spojenie medzi juhoruskou Rostovskou oblasťou a ukrajinskými separatistickými regiónmi - Doneckou ľudovou republikou (DĽR) a Luhanskou ľudovou republikou (LĽR). Pre agentúru TASS to uviedol gubernátor Rostovskej oblasti Vasilij Golubev.

Jedna z hlavných úloh

Rostovské úrady budú podľa neho pomáhať každému, kto sa zapojí do tohto procesu. „Je to najdôležitejší prvok rozvoja a obnovy ekonomiky, obnovy infraštruktúry. A predpokladáme, že je to jedna z hlavných úloh blízkej budúcnosti," doplnil.

Aj autobusová doprava

Golubev je presvedčený, že sa obnoví aj autobusová doprava medzi mestami v Rostovskej oblasti a DĽR a LĽR. „Všetko závisí od situácie, termíny by som tu neuvádzal. Čím skôr, tým lepšie," dodal.

Stanica Sky News poznamenala, že plán na spustenie železničného spojenia oznámil Golubev v čase, keď sa ruské sily zamerali na svoje ďalšie ciele v ukrajinskej Doneckej oblasti po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil víťazstvo v susednej Luhanskej oblasti - a v čase, keď päť mesiacov trvajúca vojna vstúpila do novej fázy.

Ďalšie dôležité správy

JB 26 Mulino - Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a ruský minister obrany Sergej Šojgu prichádzajú na spoločné rusko-bieloruské vojenské cvičenie na tréningovej základni Mulino, v ruskom regióne Nižnyj Novgorod 13. septembra 2021. Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok informovalo o začatí spoločného rusko-bieloruského vojenského cvičenia, ktoré sa pod kódovým názvom Západ-2021 do 15. septembra koná na cvičiskách v Rusku a Bielorusku, ako aj v južnej časti Pobaltia. FOTO TASR/AP

Russian Presi
Neprehliadnite

Ruské sily obsadili Lysyčansk a celú Luhanskú oblasť, oznámil ruský rezort obrany