„Nemali by si robiť ilúzie (Švédsko a Fínsko, pozn. red.), že sa s tým jednoducho zmierime. To platí aj pre Brusel, Washington a ďalšie hlavné mestá (členských štátov) NATO," povedal podľa Sky News Sergej Riabkov.

„To znamená, že sa zvýši všeobecná úroveň vojenského napätia a v tejto oblasti bude menej predvídateľnosti. Je škoda, že zdravý rozum sa obetuje nejakým fantómovým predstavám o tom, čo by sa malo v súčasnej situácii robiť," pokračoval vo vysvetľovaní námestník ruského ministra zahraničných vecí.

„Je to ďalšia vážna chyba s ďalekosiahlymi dôsledkami. No, čo už narobíme. Taká je úroveň tých, ktorí dnes prijímajú politické rozhodnutia v jednotlivých krajinách," povzdychol si.

„Keď sa pozrieme na globálnu situáciu ako na celok, situácia sa, samozrejme, radikálne mení vzhľadom na to, čo sa deje. To, že sa bezpečnosť Švédska, podobne ako Fínska, v dôsledku tohto rozhodnutia neposilní, je pre nás úplne zrejmé," uzavrel Sergej Riabkov. 

Ďalšie dôležité správy

EBE 59 Brusel - Na snímke švédska premiérka Magdalena Anderssonová prichádza na mimoriadny summit lídrov Európskej únie k situácii na Ukrajine v sídle EÚ v Bruseli 24. februára 2022. FOTO TASR/AP


Sweden's Prime Minister Magdalena Andersson speaks with the media as he arrives for an extraordinary EU summit on Ukraine at the European Council building in Brussels, Thursday, Feb 24, 2022. Russia launched a wide ranging attack on Ukraine on Thursday, hitting cities and bases with airstrikes or shel
Neprehliadnite

Naša snaha vstúpiť do NATO nie je namierená voči Rusku, ubezpečuje Kremeľ švédska premiérka