Ruská polícia vysledovala pohyb lídra opozičného politika a kritika Kremľa Alexeja Navaľného a údajne aj to, čo požil v čase pred nástupom prejavov jeho možnej otravy.  Dopravná polícia v ruskom meste Tomsk vypracovala časovú os udalostí, ktoré predchádzali nástupu príznakov otravy u Navaľného. Polícia v nej spomína hotel, reštauráciu, byt a kaviareň, ktoré Navaľnyj navštívil, pričom uvádza, že Navaľnyj pil víno a alkoholický kokteil.

JB 16 Berlín - Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas počas tlačovej konferencie po jeho stretnutí s nórskou rezortnou partnerkou Ine Marie Eriksenovou v Berlíne 13. augusta 2020. Maas v pondelok 17. augusta v Líbyi povedal, že svet sa nesmie nechať oklamať
Neprehliadnite

Nemecko tlačí na Moskvu v kauze Navaľnyj, Rusko vracia úder

Navaľného hovorkyňa Kira Jarmyšová však po jeho údajnej otrave odmietla, že by politik pred nástupom príznakov požil alkohol. Tvrdila, že čaj na letisku, v ktorom sa údajne jed nachádzal, bolo to jediné, čo v to ráno vypil. Podľa informácií ministerstva vypočula polícia päť zo šiestich osôb, ktoré v ten deň Navaľného sprevádzali. Ministerstvo pátra po šiestej osobe, občianke Spojeného kráľovstva Marine Pevchikhovej, ktorá 22. augusta odletela do Nemecka.

budova berlínska nemocnica Charité
Neprehliadnite

Navaľného stav sa zlepšuje. Nemecká polícia posilnila jeho ochranu