Rusko bude pokračovať v mierových rokovaniach s Ukrajinou, oznámil v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorý zároveň varoval pred „reálnou" hrozbou tretej svetovej vojny. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

„Dobrá vôľa má svoje hranice. Ak však nie je obojstranná, rokovaciemu procesu to nepomáha," uviedol Lavrov.

Rusko v pondelok jednostranne vyhlásilo prímerie v okolí oceliarní Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom meste Mariupol, aby tak umožnilo evakuáciu civilistov z tohto komplexu, kde sa ukrývajú poslední z ukrajinských obrancov.

Ukrajina neskôr poprela tvrdenia, že sa s Ruskom dohodla na vytvorení žiadneho humanitárneho koridoru na evakuáciu civilistov z Mariupola, pripomína agentúra Reuters.

Ďalšie dôležité správy

PK 5 Moskva - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov odpovedá na otázky novinárov počas tlačovej konferencie pri spoločnom stretnutí s prezidentom Medzinárodného výboru Červeného kríža (MVČK) Petrom Maurerom v Moskve vo štvrtok 24. marca 2022. FOTO TASR/AP

Russian Foreign Minister Sergey Lavrov gestures while speaking during a joint news conference with International Committee of the Red Cross (ICRC) President Peter Maurer following their talks in Moscow, Russia, Thursday, March 24, 202
Neprehliadnite

Lavrov: Začína sa ďalšia fáza „špeciálnej operácie“ na Ukrajine