Aj keď sú Pavol a Viera Ruskovci už osem rokov rozvedení, pred ďalším pojednávacím dňom v kauze miliónových zmeniek pôsobili dojmom, že spolu vychádzajú veľmi dobre. Pred vstupom do pojednávacej miestnosti spolu živo debatovali, rovnako úprimne vyzerala aj ich rozlúčka.

V. Rusková bola jedným z troch svedkov, ktorí pred senátom Špecializovaného trestného súdu vo štvrtok vypovedali kvôli podozreniu, že P. Rusko a Marian Kočner z mafiánskych zoznamov sfalšovali zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktoré chcel M. Kočner vysúdiť od televízie Markíza. Právni zástupcovia televízie od začiatku tvrdia, že zmenky sú falošné.

Okrem nej na pojednávanie prišiel svedčiť aj dlhoročný kamarát M. Kočnera Jozef Dučák st., ktorý je trestne stíhaný v kauze Technopol. Poobednú časť pojednávania uzatvoril výsluch niekdajšieho obchodného partnera P. Ruska a bývalého spoluvlastníka Markízy Jána Kováčika.

Ruskov osobný dlh

„On mi to povedal v ten deň, keď to išiel podpisovať. Povedal, že ide podpísať dlh 500 miliónov (korún, pozn. red.),“ bola jedna z najdôležitejších viet, ktoré vo výpovedi V. Ruskovej vo štvrtok zazneli. S výnimkou obžalovaných sa tak stala zatiaľ jediným človekom, ktorý existenciu zmeniek pred súdom potvrdil.

Podobne, ako M. Kočner a P. Rusko, aj ona vysvetľovala, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa