,,Ruská vojenská delegácia vedená ministrom obrany Ruskej federácie Sergejom Šojguom pricestovala na pracovnú návštevu do Minska. Cieľom návštevy je prediskutovať otázky bilaterálnej vojenskej spolupráce Bieloruska a Ruska," uviedlo bieloruské ministerstvo bez ďalších podrobností.

Agentúra Reuters pripomína, že v Bielorusku už vyše mesiac prebiehajú protesty proti výsledkom augustových prezidentských volieb, ktoré opozícia označila za zmanipulované. Rusko sa v bieloruskej kríze postavilo na stranu Lukašenka, zatiaľ čo Západ označil výsledky volieb za sfalšované a odsúdil tvrdé zákroky voči demonštrantom. Bieloruského lídra tento týždeň prijal na rokovaniach v Soči ruský prezident Vladimir Putin. Začiatkom septembra navštívil Minsk ruský premiér Michail Mišustin.

WA 18 Astravec - Bieloruské armádne vozidlá počas vojenského cvičenia pri meste Astravec, ktoré sa nachádza 145 kilometrov severozápadne od bieloruského hlavného mesta Minsk v utorok 18. augusta 2020. Bieloruská armáda má vojenské cvičenie od pondelka do štvrtka. Podľa rezortu obrany sa cvičenie koná pri meste Astravec v blízkosti hraníc s Litvou a Poľskom. FOTO TASR/AP

In this video grab provided by the Belarusian Defense Ministry via VOENTV, Belarusian Army military vehicles roll to drills ne
Neprehliadnite

Ruské vojská sa podľa Putina po spoločnom cvičení s Bieloruskom vrátia do Ruska

V Bielorusku momentálne prebiehajú spoločné rusko-bieloruské vojenské cvičenia s kódovým označením Slovanské bratstvo 2020. Na manévroch sa zúčastňujú aj príslušníci ruských výsadkových jednotiek. Putin koncom augusta oznámil, že Rusko na Lukašenkovu žiadosť vytvorilo záložnú policajnú jednotku, ktorá by mala byť nasadená v prípade, ak by sa situácia počas demonštrácií v Bielorusku vymkla spod kontroly.