Rusko za posledný deň zaznamenalo 15 982 nových prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, čo je najvyšší počet od začiatku pandémie. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na vyhlásenie ruského krízového strediska na boj s koronavírusom.

WA 28 Moskva - Dve ženy s ochrannými rúškami sa pozerajú do mobilného telefónu v centre Moskvy v piatok 25. septembra 2020. Rusko zaznamenalo v priebehu posledných 24 hodín 7867 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najvyšší denný prírastok od 20. júna.  Najvyšší počet nových nakazených potvrdila Moskva (2016), čím počet nových prípadov v ruskej metropole prvýkrát od 2. júna prekročil hranicu 2000. Moskovské úrady vydali odporúčania, aby starší ľudia zostali doma a zamestnávatel
Neprehliadnite

Rusko hlási rekordy v nákaze. Nad zavedením reštrikcií ale neuvažuje

V krajine od začiatku pandémie zaznamenali 1 415 316 prípadov nákazy. V Moskve za posledných 24 hodín potvrdili 5 376 infekcií. Starosta mesta Sergej Sobianin oznámil, že hromadné očkovanie proti koronavírusu bude pre obyvateľov Moskvy dostupné v decembri až januári. Toto očkovanie prinesie víťazstvo nad pandémiou, napísal Sobianin na svojej webovej stránke.

V súčasnosti je podľa Sobianina v Moskve v súvislosti s koronavírusom hospitalizovaných približne 10 000 ľudí vrátane 1 000 pacientov napojených na pľúcne ventilátory. Návrat k prísnym obmedzeniam - lockdownu - by však podľa jeho slov bol „neprijateľný a nemožný".

KK22 Istanbul - Zdravotníčka ukazuje ampulku s prvou dávkou vakcíny na ochorenie Covid-19, ktorou zaočkuje lekára urgentnej medicíny Cemova Guna 9. októbra 2020. Vakcínu, ktorú vyvinula v Číne spoločnosť Sinovac Biotech, schválili na testovanie v 26 súkromných nemocniciach v Turecku. FOTO TASR/AP
A health worker displays a dose of a COVID-19 vaccine currently on phase III clinical trials to be administered to Cem Gun, an Emergency Medicine Physician at the Acibadem Hospital in Istanbul, Friday,
Neprehliadnite

Obmedzenia verejného života budú platiť aj po vyvinutí vakcíny na Covid-19

Ruský prezident Vladimír Putin v stredu 14. októbra oznámil, že Rusko zaregistrovalo už druhú vakcínu proti ochoreniu Covid-19, pripomína DPA. Registrovanú vakcínu s názvom EpiVacCorona podľa prezidentových vyjadrení vyvinuli vedci vo výskumnom centre sibírskeho mesta Novosibirsk.

V Rusku bola ešte v auguste registrovaná vakcína Sputnik V, ktorú vyvinulo Národné výskumné centrum pre epidemiologický a mikrobiologický výskum Nikolaja Gamaleju (NICEM). Táto vakcína bola zaregistrovaná ešte pred ukončením klinických skúšok, čo u svetových vedcov vyvolalo pochybnosti.