Od začiatku vojny na Ukrajine Rusko zarobilo 158 miliárd eur na príjmoch zo zdraženého exportu energie, z čoho polovicu zaplatili krajiny Európskej únie, upozornil v utorok na Facebooku predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, podľa ktorého sankcie Únie voči Rusku spôsobujú obrovské škody aj Európe. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

„Môžeme smelo konštatovať, že Európania v dôsledku sankcií schudobneli a Rusko nepadlo na kolená,“ píše maďarský premiér, ktorý dodáva, že v júni v Bruseli sľubovali, že sankcie ukončia vojnu.

Orbán: Ak budú sankcie pokračovať, Európa padne

Podľa slov Orbána Európa čaká od Bruselu odpoveď, dokedy ešte budú sankcie, pretože ak to bude takto pokračovať ďalej, celá Európa padne. „Je čas hovoriť o tom aj s americkými priateľmi, kým nebude neskoro,“ dodal ministerský predseda.

„Bruselskí byrokrati musia pochopiť, že nie je možné riskovať osud celých národných ekonomík a miliónov ľudí,“ podčiarkol Orbán.

Ďalšie dôležité správy

KK18 Belehrad - Maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia so srbským prezidentom Aleksandrom Vučičom v Belehrade 16. septembra 2022. FOTO TASR/AP
Hungary's Prime Minister Viktor Orban, left, speaks with Serbian President Aleksandar Vucic in Belgrade, Serbia, Friday, Sept. 16, 2022. Orban is on a one day working visit to Serbia. (AP Photo/Darko Vojinovic)
Neprehliadnite

Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe. Strelili sme si do nohy, tvrdí Orbán