Aj ruskí kozmonauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) oslávili dobytie ukrajinskej Luhanskej oblasti miestnymi separatistami a ruskými silami, píše Sky News.

Ruská Štátna korporácia pre kozmickú činnosť (Roskosmos) zverejnila snímky, na ktorých kozmonauti Oleg Artemiev, Denis Matvejev a Sergej Korsakov s úsmevom dvíhajú vlajky samozvanej Luhanskej ľudovej republiky a samozvanej Doneckej ľudovej republiky.

Deň oslobodenia

Roskosmos okrem toho opísal dobytie Luhanskej oblasti ako „deň oslobodenia" a dodal: „Oslavujeme na Zemi aj vo vesmíre."

Roskosmos na sociálnej sieti Telegram ďalej napísal: „Toto je dlho očakávaný deň, na ktorý obyvatelia okupovaných regiónov v Luhanskej oblasti čakali osem rokov. Sme presvedčení, že 3. júl 2022 sa navždy zapíše do dejín republiky. Občania spojeneckej Doneckej ľudovej republiky, počkajte!"

Rusko v nedeľu oznámilo, že získalo plnú kontrolu nad Luhanskou oblasťou po dobytí jej posledného veľkého mesta, Lysyčanska.

Vrátime sa, tvrdí Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že mesto dobyjú späť: „Vrátime sa vďaka našej taktike, vďaka zvýšeniu dodávok moderných zbraní.“

Ďalšie dôležité správy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Neprehliadnite

Ukrajina sa ničoho nevzdáva, stratené územia získa späť, vyhlásil Zelenskyj