Ruskej armáde sa podarilo obsadiť ropnú rafinériu na okraji východoukrajinského mesta Lysyčansk. V piatok to uviedol hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov, informuje agentúra DPA.

Ropná rafinéria, o ktorú sa v uplynulých dňoch tuho bojovalo, je pod kontrolou ruských jednotiek a proruských separatistov, tvrdí Konašenkov.

Kyjev v piatok ráno uviedol, že boje o rafinériu na okraji Lysyčansku stále prebiehajú. Moskve sa podľa gubernátora Luhanskej oblasti Serhija Hajdaja podarilo obsadiť iba časti tejto rafinérie.

Konašenkov povedal, že Ukrajina zaznamenáva v okolí Lysyčansku veľké straty. Denne tam podľa jeho slov zomiera 200 ukrajinských vojakov. Dodal, že ukrajinské jednotky neorganizovane ustupujú. DPA upozornila, že Konašenkovove tvrdenia zatiaľ nedokázala nezávisle overiť.

Lysyčansk je posledným mestom v Luhanskej oblasti, ktorý ešte bránia ukrajinské jednotky. Dobytie celého tohto územia patrí k deklarovaným cieľom Moskvy pri jej pokračujúcej invázii na Ukrajinu, vysvetľuje DPA.

Ďalšie dôležité správy

WA 47 Lysyčansk - Policajné autá sa nachádzajú pred zničenou budovou policajného oddelenia ruským ostreľovaním v meste Lysyčansk v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny počas 79. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v piatok 13. mája 2022. FOTO TASR/AP

Police cars are seen amid debris at a police patrol department building that was heavily damaged after an airstrike by Russian forces in Lysychansk, Luhansk region, Ukraine, Friday, May 13, 2022. (AP Photo/Leo Correa)
Neprehliadnite

Rusko spôsobuje v meste Lysyčansk katastrofálnu deštrukciu, vraví gubernátor oblasti