Ruský prezident Vladimir Putin v piatok rozhodne odmietol, že by ruské tajné služby mali niečo spoločné s kauzou vynúteného pristátia lietadla spoločnosti Ryanair v Minsku, pri ktorom bol zadržaný bieloruský novinár Raman Pratasevič. Informoval o tom spravodajský portál Meduza.io

Putin vo svojom vystúpení na medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade vyhlásil, že k tejto kauze sa nechce vyjadrovať. Priznal tiež, že o nej ani veľa nevie. „Chápete, nás sa to vôbec netýka," konštatoval ruský prezident. „Je vec bieloruského ľudu," uviedol.

KK101 Soči - Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a bieloruský prezident Alexandr Lukašenko pózujú na lodi počas stretnutia  v čiernomorskom Soči 29. mája 2021. FOTO TASR/AP
Russian President Vladimir Putin, right, and Belarusian President Alexander Lukashenko talks to each other standing on the boat during their meeting in the Black Sea resort of Sochi, in Russia, Saturday, May 29, 2021.(Sergei Ilyin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Tajné služby Ruska a Bieloruska ohlásili užšiu spoluprácu v boji proti Západu

Na margo Prataseviča ruský prezident povedal, že ho nepozná a ani nechce poznať. „Nech si robí, čo chce - nech si bojuje proti režimu (Alexandra) Lukašenka," vyhlásil Putin. Bielorusi by podľa jeho názoru „mali dostať príležitosť, aby si sami pomaly vyriešili situáciu v krajine". Podľa Putina je „pravda vždy, ako obvykle, niekde uprostred. Preto je lepšie nezasahovať, je lepšie dať ľuďom príležitosť, aby na to prišli sami," zdôraznil.

Putin poznamenal, že vo vzťahoch medzi Ruskou federáciou a Bieloruskom existujú kontroverzné problémy, práce na integrácii však vo všeobecnosti prebiehajú pozitívne a s výsledkami, informovala agentúra TASS.