Ruské sankcie voči spoločnosti Gazprom Germania a jej dcérskym spoločnostiam by mohli nemeckých daňovníkov a užívateľov plynu stáť dodatočných 5 miliárd eur ročne, ktoré sa použijú na zaplatenie náhradného plynu. Informoval o tom týždenník Welt am Sonntag, píše Reuters.

Rusko sa v máji rozhodlo prestať zásobovať Gazprom Germania, ktorá bola nemeckou dcérskou spoločnosťou Gazpromu. Došlo k tomu v reakcii na to, že Berlín dal spoločnosť pre ruskú inváziu na Ukrajinu pod poručnícku správu.

Odvtedy musí regulačný orgán Bundesnetzagentur, ktorý vystupuje ako poručník, nakupovať na trhu náhradný plyn s cieľom plniť zmluvy na dodávky s nemeckými komunálnymi službami a regionálnymi dodávateľmi. Dodávky podľa hovorcu ministerstva hospodárstva nie sú ohrozené.

Ďalšie dôležité správy

WA 6 archív Barcelona - Na archívnej snímke z 29. marca 2022 zamestnanci pracujú v splyňovacom zariadení spoločnosti Enagas, najväčšom zariadení na skvapalnený zemný plyn v Európe v Barcelone. Španielska vláda v piatok 13. mája 2022 oznámila dočasné obmedzenie referenčnej ceny plynu a uhlia pre elektrárne na zníženie účtov za elektrinu v najbližších 12 mesiacoch. FOTO TASR/AP

FILE - Operators work at Enagas regasification plant, the largest LNG plant in Europe, in Barcelona, Spain, Tuesday, Mar
Neprehliadnite

Nemecko a Holandsko budú spoločne ťažiť plyn z ložiska v Severnom mori