Ruská armáda vyhlásila, že na východe Ukrajiny jej sily počas „presných útokov" zabili 80 poľských bojovníkov v radoch ukrajinských ozbrojených síl. 

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov povedal, že počas raketového útoku na zinkovú továreň Megatex v meste Kosťantynivka v Doneckej oblasti bolo zlikvidovaných 80 poľských „žoldnierov". DPA približuje, že Rusko označuje všetkých dobrovoľných bojovníkov na strany Ukrajiny za žoldnierov. Konašenkov dodal, že zničených bolo pri tomto útoku aj 20 obrnených bojových vozidiel a osem raketometov typu Grad.

Konašenkov okrem toho spomenul raketový útok na juhoukrajinské mesto Mykolajiv, pri ktorom podľa neho zahynulo 300 vojakov. Ukrajina podľa jeho slov za posledných 24 hodín utrpela v dôsledku vzdušných, raketových a delostreleckých útokov straty 780 „nacionalistov".

Ruské sily v uplynulých dňoch obsadili viacero oblastí v okolí miest Severodoneck a Lysyčansk ležiacich v Donbase, kde prebiehajú ťažké boje. Nad Severodoneckom medzičasom ruská armáda prevzala kontrolu a promoskovské jednotky sa nachádzajú aj na južnom okraji Lysyčanska.

Ďalšie dôležité správy

JB 42 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v  Moskve 11. marca 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin, right, and Belarusian President Alexander Lukashenko pose for a photo during their meeting in Moscow, Russia, Friday, March 11, 2022. (Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Ukrajina sa stala terčom masívneho bombardovania, z Bieloruska na ňu vypálili rakety