Slovenský veľkopodnikateľ a oligarcha spájaný so stranou Smer-SD Juraj Široký, už dávnejšie potvrdil, že rokuje s investormi o odpredaji stavebnej firmy Váhostav-SK. Širokého najväčšia firma teraz potvrdila nového majiteľa. Je ním česká stavebná firma Geosan Group. S informáciou prišiel Denník E. Geosan Group preberie celý balík akcií. 

Nie je však známe, v akej finančnej situácii sa momentálne Váhostav nachádza. Firma totiž výsledky za vlaňajší rok doposiaľ nezverejnila. Za rok 2019 vykázala zisk 287-tisíc eur, pri tržbách 74 miliónov eur.

Železničná stanica v obci Kúty
Neprehliadnite

Zrýchlenie železnice do Kútov má Váhostav na dosah. ÚVO odklepol podpis zmluvy

Akvizičný proces má však byť dokončený až po potom, ako vydajú slovenský Protimonopolny úrad a český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže súhlas s predajom. Geosan Group, s celoštátnou pôsobnosťou, riadi Luděk Kostka, ktorý však bol podľa informácií denníka E vyšetrovaný za manipulácie zákaziek. Kostkova firma to okrem Slovenska skúšala aj inde v zahraničí. Geosan Group hľadala dávnejšie možnosti pôsobenia aj v Líbyi, Katare či Tunisku. 

Juraj Široký
Neprehliadnite

Juraj Široký má predávať stavebný gigant Váhostav-SK

Popri Váhostave má Široký ovládať už len dve významnejšie firmy. Developerskú firmu Pharos Development a výrobcu farieb a lakov Chemolak v Smoleniciach. Podľa medializovaných informácií však už pri Chemolaku taktiež Široký podniká kroky, ktoré smerujú k možnému predaju. Široký okliešťuje svoje biznisové pôsobenie nielen pre finančné problémy, ktoré môžu byť čiastočne spôsobené aj pretrvávajúcou koronakrízou, ale vraj aj kvôli svojmu pokročilejšiemu veku. Agendu po ňom čiastočne preberá jeho syn Juraj Široký mladší.