Blíži sa jeden z najočakávanejších vstupov na trh s akciami. Aplikácia Robinhood mieri na burzu Nasdaq a ku spusteniu verejnej ponuky by malo dôjsť koncom budúceho týždňa. Aplikácia očakáva ocenenie až na 35 miliárd dolárov, píše portál e15.cz.

Spoločnosť Robinhood Markets Inc. informovala, že na trh plánuje uvoľniť približne 55 miliónov verejnosti dostupných akcií. Ich hodnota sa bude pohybovať medzi 38 až 42 dolármi za kus. Z nich plánuje spoločnosť získať cez 2 miliardy dolárov.

Robinhood
Neprehliadnite

Robinhood počíta, že vstup na burzu ohodnotí firmu na 35 miliárd dolárov

Robinhood plánuje aj ďašiu ponuku. Zakladatelia aplikácie Vladimír Tenev a Baiju Bhatt spoločne s finančným riaditeľom spoločnosti Jasonom Warnickom poskytnú ďalších 2,6 milióna akcií. Predaj by im mal vyniesť až 110 miliónov dolárov.

Hlavným predpokladaným investorom má byť softvérová spoločnosť Salesforce. Tá údajne plánuje zakúpiť akcie v hodnote až 150 miliónov dolárov.

V sobotu navyše prebehne akcia The Robinhood IPO Roadshow, kde bude predstavený konkrétny plán vstupu na burzu a autori platformy odpovedia na otázky potenciálnych investorov.