Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR spoločne s Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) aktuálne sumarizujú kontakty na ubytovacie zariadenia, ktoré sa dobrovoľne rozhodnú poskytnúť svoje služby na účely karantény. Pozitívne testovaní na ochorenie Covid-19 sa tak môžu rozhodnúť, či povinnú izoláciu absolvujú mimo domova. Informoval o tom hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf s tým, že cenové podmienky si pritom stanovujú samotní hotelieri a náklady spojené s ubytovaním si hostia hradia sami.

mimoriady rýchlik Hlavná stanica
Neprehliadnite

Doležal vyzval seniorov, aby v súčasnej situácii zvážili cestovanie vlakmi

„Čaká nás veľká výzva, akou je celoplošné testovanie. Nie všetci, ktorým vyjde test pozitívne, budú chcieť ostať v domácej izolácii, aby neohrozili svojich príbuzných. Aj rezort dopravy chce prispieť, a preto vyzývame všetkých hotelierov, aby sa prihlásili a ponúkli svoje ubytovacie kapacity na potreby dobrovoľnej karantény. Verím, že aj v týchto ťažkých časoch sa dokážeme spoločne zomknúť," skonštatoval minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Na snímke testovanie zahraničných študentov pred budovou Centra pre biomedicínu (BioMed) Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine dňa 8. septembra 2020. FOTO TAR - Erika Ďurčová
Neprehliadnite

Karanténa pre neotestovaných môže zlikvidovať ekonomiku, uvádza Klub 500

Prevádzkovatelia ubytovacích zariadení, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú poskytnúť svoje služby na tento účel, budú postupovať ako pri štandardnom predaji izieb. Prihlásiť sa môžu prostredníctvom formulára, ktorý zverejnila AHRS na svojej webovej stránke.