Režim na hraniciach sa od pondelka 20. septembra uvoľňuje. Vláda vo štvrtok schválila prechod do zelenej fázy, teda I. stupňa alert systému, čo znamená monitorovanie hraníc a náhodné kontroly, ktoré budú policajti vykonávať v rámci bežného výkonu služby. Návrh predložil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie sú od piatka rána otvorené, polícia spolu s armádou, príslušníkmi Finančnej správy (FS) SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) naďalej vykonáva kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenska. Na snímke kontrola na hraničnom priechode do Rakúska Jarovce - Kittsee, kde asistujú aj príslušníci armády SR v piatok 9. júla 2021. FOTO TASR - Miroslav Košírer
Neprehliadnite

Na vlnu migrácie sme pripravení. Ministerstvo tvrdí, že situáciu na hranici monitoruje

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) má určiť stav, rozsah a spôsob výkonu kontrol týkajúcich sa karanténnych povinností osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky na všetkých bývalých hraničných priechodoch III. kategórie. Dosiaľ bolo Slovensko v II. stupni, teda oranžovej fáze, v ktorej má prejsť kontrolou väčšina osôb vstupujúcich na územie SR.