Nielen nerastné bohatstvo – ďaleký východ Ruska ponúka oveľa viac. Napríklad, 1 250 km dlhý polostrov Kamčatka s rozlohou 472 300 štvorcových kilometrov je plný kráterov, ľadovcov, sopiek, termálnych prameňov, bublajúcich gejzírov, ale aj veľkých hnedých medveďov a inej unikátnej  fauny a flóry.

Ruskí miliardári od Vladimira Potanina a Leonida Mikhelsona po Andreja Guryeva, Viktora Rašnikova a Viktora Vekselberga sa snažia umiestniť podobné lokality na globálnu turistickú mapu, aby ukázali svetu, že v ich krajine je viac ako len Červené námestie v Moskve.

Milujem Kamčatku

„Máme záujem o rozvoj Kamčatky,“ povedal v nedávno rozhovore pre agentúru Bloomberg V. Vekselberg, prezident investičnej skupiny Renova, na ktorú sa vzťahujú sankcie zo strany USA (od roku 2018). Je tiež čiastočným vlastníkom spoločnosti stavajúcej letisko na polostrove. „Milujem Kamčatku. Mala by byť chránená a propagovaná správnym spôsobom a podľa najlepších štandardov.“

Mnohí ruskí miliardári a ich spoločnosti sa pripájajú k plánu vlády o vybudovanie infraštruktúry v odhadovanej hodnote 2,3 bilióna rubľov (27,56 miliardy eur). Ide o cesty, letiská, letoviská, ale aj turistické dediny, ktoré majú prilákať návštevníkov do odľahlých regiónov vrátane Sibíru.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa