Britská spoločnosť finančných služieb Revolut umožní zamestnancom pracovať každý rok až dva mesiace zo zahraničia. Informovala o tom agentúra Bloomberg. Revolut, ktorý patrí k najhodnotnejším start-upom v Európe, tak chce vyjsť v ústrety tým, ktorí z najrôznejších dôvodov nechcú stále pracovať vo svojej krajine. Napríklad preto, že majú radšej teplé počasie a pláž.

Revolut zamestnáva viac ako 2-tisíc ľudí, z toho asi 50 v Írsku. V súčasnej dobe ponúka stovky voľných miest po celom svete. Ponuka pracovať prechodne zo zahraničia začne platiť, až sa uvoľní cestovné obmedzenia zavedené kvôli pandémii. Platí pritom, že zamestnanci, ktorí sa rozhodnú časť roka pracovať zo zahraničia, sa budú musieť riadiť pokynmi zdravotníckych úradov v oboch krajinách - v tej, z ktorej odchádzajú, aj v tej, kde budú prechodne zdržiavať.

Revolut
Neprehliadnite

Britská neobanka Revolut rýchlo rastie, no nezarába

Politika Revolut je známkou silnejúca flexibility, ktorú niektoré firmy začínajú ponúkať. Protipandemické opatrenia a s nimi súvisiace obmedzenia pohybu totiž časť firiem prinútila pracovať z domu. Prispôsobovať sa začali aj tradičné banky, v Británii napríklad Standard Chartered zavádza hybridný pracovný model a iné banky už plánujú, že využijú menej kancelárskych priestorov. Šéf americkej JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon avizoval, že jeho banka nebude po pandémii potrebovať až 40 percent kancelárskeho priestoru.

Prieskum v Revolut ukázal, že viac ako 56 percent zamestnancov firmy preferuje prácu z domova dva až štyri dni v týždni. Úplne pracovať z domova si ich praje 36 percent a len dve percentá uvádzajú, že chcú dochádzať do kancelárie každý deň. Revolut už skôr dal všetkým zamestnancom možnosť si vybrať, či chcú pracovať z domova, alebo z kancelárie. Výnimku tvorí len niekoľko málo prípadov, kde to nie je možné kvôli regulačným požiadavkám.