Kým medzi rokmi 2012 a 2014 republikánske akčné skupiny a volebné spolky minuli za Trumpove hotely necelých 70-tisíc dolárov, od júna 2015, keď terajší prezident ohlásil svoju kandidatúru, to bolo viac ako 19 miliónov dolárov. Podľa opozičných demokratov si tak republikánske politické skupiny snažia získať Trumpovu priazeň, prípadne usilujú o osobný kontakt s ním.

Demokrati D. Trumpa obviňujú, že svoj úrad zneužíva k osobnému obohateniu, najmä prostredníctvom svojich golfových letovísk a hotelov. „Prezident D. Trump priviedol k dokonalosti obratie ľudí usilujúcich sa o získanie politického vplyvu. Je to teraz vo Washingtone štandardný postup,“ komentoval správu Public Citizen demokratický poslanec Snemovne reprezentantov Jamie Raskin.

Podľa portálu Politico využilo od prezidentovej inaugurácie služieb Trumpových hotelov 179 zahraničných delegácií, podnikateľov, obchodníkov alebo náboženských činiteľov. Boli to okrem iného návštevy z Azerbajdžanu, Indie, Turecka, Ukrajiny, Rumunska alebo Saudskej Arábie.

Manažéri mobilného operátora T-Mobile sa podľa zistení organizácie Public Citizen zdržiavali v Trumpovom washingtonskom hoteli v čase, keď sa firma usilovala o schválenie fúzie s operátorom Sprint.

Hovorca Bieleho domu Judd Deere správu komentoval slovami, že D. Trump po zvolení opustil operatívne riadenie svojich firiem a z ich fungovania nemá žiadny osobný prospech.