Francúzsky výrobca automobilov Renault prevedie svoj väčšinový podiel v ruskej automobilke AvtoVAZ za symbolickú čiastku na ruský výskumný automobilový inštitút NAMI. Uviedol to podľa agentúry Interfax ruský minister priemyslu a obchodu Denis Manturov. Spoločnosť Renault sa však k tejto informácii odmietla vyjadriť, napísala ráno agentúra Reuters.

Súčasťou budú opcie

Podľa Manturova má byť súčasťou transakcie opcie umožňujúce Renaultu spätný odkup podielu počas piatich až šiestich rokov. Minister tiež uviedol, že podiel vo svojej moskovskej továrni Renault prevedie na moskovskú samosprávu.

Podľa agentúry Reuters by tieto informácie mohli byť jedným z prvých príkladov toho, ako chcú ruské úrady naložiť s aktivitami západných firiem, ktoré sa v dôsledku vojny na Ukrajine sťahujú z Ruska.

Pozastavenie aktivít

Renault už minulý mesiac oznámil, že sa rozhodol pozastaviť svoje aktivity v Rusku a začal skúmať možnosti, ako by mohol naložiť so svojou továrňou v Moskve a väčšinovým podielom v spoločnosti AvtoVAZ. Firma tiež uviedla, že by v súvislosti s prerušením aktivít v Rusku mohla odpísať až 2,2 miliardy eur.

Podľa agentúry Interfax zamestnáva Renault v Rusku zhruba 45-tisíc ľudí.

Ďalšie dôležité správy

Renault Mégane E-TECH Electric.
Neprehliadnite

Automobilka Renault obnovuje výrobu v moskovskom závode