Takisto ako vlani, ani tento rok Slovensku neprepadne v najväčších eurofondových operačných programoch ani cent. Po rokoch nedostatočného čerpania eurofondov sa z toho stala premiérska téma a každý jeden minister je pod drobnohľadom, aby jeho rezort čerpal podľa plánu.

Pre TASR to uviedla vicepremiérka a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).

Na snímke vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová počas tlačovej konferencie strany Za ľudí na tému Daňová reforma a Podporné opatrenia na zvýšenie zaočkovanosti obyvateľstva 25. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Remišová: Chrániť treba európsky priestor ako celok, to Európska únia aj robí

„Robíme všetky kroky pre to, aby sme nielen plne využili eurofondy, ale aby ich investovanie bolo efektívne a transparentné," okomentovala ministerka.

V čerpaní eurofondov pritom bolo Slovensko dlhodobo na chvoste EÚ. Ministerka pripomenula, že po siedmich rokoch od začiatku súčasného programového obdobia nemalo Slovensko vyčerpanú ani tretinu z viac než 15-miliardového balíka.

Eduard Heger a Igor Matovič
Neprehliadnite

Brusel rozdáva peniaze, Slovensko ich nechce. Stále sa nám nedarí čerpať poriadne eurofondy

Rezort informatizácie podľa jej slov robí všetko pre to, aby sa s týmto dedičstvom po bývalých vládach popasoval.

Rozostavaný projekt rozšírenia nákupného centra Eurovea pod názvom
Neprehliadnite

Chronická bolesť, nevieme plne čerpať eurofondy vo verejnej správe. Potvrdzujú to stavebníci