Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová rozumie, že sa predseda parlamentu Boris Kollár hnevá pre jej pokyn zamestnancom svojho ministerstva, aby pozastavili uzatváranie zmlúv s Fun rádiom aj inými firmami aktívnych politikov. Avšak jej názor je nemenný a jej postoj jasný. Uviedla to počas utorkovej tlačovej konferencie.

Ja rozumiem tomu, že sa pán Kollár hnevá, ale zároveň tu bol priestor ,a ja ten priestor vítam, na koaličnej rade sme otvorili túto otázku a navrhla som, aby sme si stanovili jasné pravidlá na to, ako to budeme v budúcnosti riešiť," vysvetlila Remišová s tým, že do vlády išla s tým, aby garnitúra obnovila dôveru občanov v štát a štátne inštitúcie.

Na snímke uprostred predseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Boris Kollár a vpravo poslanec NR SR Igor Kašper (Sme rodina) počas brífingu pred budovou BBSK na Námestí SNP v Banskej Bystrici 17. augusta 2020. Témou rokovania s vedením BBSK bola aktuálna situácia na poškodenej ceste II/531 v úseku Muráň - Muránska Huta.  FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Kollár odkazuje, že Remišová urobila s Fun rádiom chybu a bude to musieť rýchlo napraviť

Ako dodala, diskusia na pondelkovej koaličnej rade bola búrlivá.Stanovili sme si dodatočné pravidlá kontroly, v prvom rade informovanie vopred o potenciálnom konflikte záujmov, prísna kontrola a ak sa to bude týkať verejného obstarávania, tak následne aj dodatočná kontrola špecifikácií verejného obstarávania tak, aby nevznikali absolútne žiadne pochybnosti, že špecifikácie vo verejnom obstarávaní boli šité na mieru," oznámila ministerka. Ako ďalej avizovala, s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou bude diskutovať o mechanizme, ako takýmto situáciám zabrániť.

„Môj názor v tejto oblasti je pomerne jasný. Ja preferujem to, aby aktívni politici nedostávali dotácie od štátu," uzavrela Remišová.