Vicepremiérka a ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) nevylučuje vyhostenie ďalších ruských diplomatov zo Slovenska, ak sa ukáže, že vyvíjajú protislovenské aktivity. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Opozičný poslanec Národnej rady SR Ladislav Kamenický (Smer-SD) sa nevedel vyjadriť k tomu, či vláda urobila dobre, keď vyhostila troch ruských diplomatov po odhalení špionáže. „Neviem, to musí zvážiť na základe informácií,“ skonštatoval Kamenický.

Na tohtotýždňovom stretnutí predstaviteľov Smeru s ruským veľvyslancom podľa svojich slov Kamenický nebol a nemá presné informácie, o čom diskutovali.

Kamenický odmieta podporu Ukrajiny zbraňami

Systém protivzdušnej obrany S-300 podľa Remišovej poskytne Slovensko Ukrajine len v prípade, ak bude mať náhradu. Kamenický odmieta podporu Ukrajiny zbraňami.

Poslankyni OĽANO Kataríne Hatrákovej Remišová neodporúča po viacerých neúspešných voľbách opäť kandidovať na komisárku pre deti.

Na otázku, či je Remišová spokojná s výkonom ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) počas utečeneckej krízy, vicepremiérka povedala, že vždy sa dá spraviť viac a lepšie. „Keď to bude na 120 percent, vtedy budem spokojná,“ vyhlásila Remišová.

Ďalšie dôležité správy

Raketový systém protivzdušnej obrany Patriot.
Neprehliadnite

Na Slovensko prišli prvé jednotky so systémom protivzdušnej obrany Patriot