Vládna koalícia sa dohaduje aj na ďalšej pomoci v súvislosti so zdražovaním. Povedala to vicepremiérka a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová po rokovaní vlády. Načrtla, že v balíku opatrení, o ktorom sa diskutuje, sa nachádza aj jednorazová pomoc pre zraniteľných ľudí v súvislosti s infláciou. 

Chcú ochrániť ľudí pred infláciou

Podobne ako pri otázke zdražovania energií, ktoré sťažilo situáciu napríklad mnohým dôchodcom alebo slobodným mamičkám, chce Remišovej strana riešiť aj pomoc a ochranu ľudí pred infláciou.

„O tomto stále rokujeme v rámci koalície. Tak ako sme postupne dospeli k riešeniu cien energií, tak sa blížime aj k riešeniu týchto problémov," poznamenala vicepremiérka s tým, že inflácia je síce celosvetový problém, štát je tu však podľa nej na to, aby v najkritickejších momentoch pomohol tým najzraniteľnejším.

Jednorazová pomoc

Jednorazová pomoc s rastom spotrebiteľských cien pre zraniteľných je podľa jej slov súčasťou celého balíčka opatrení. Viac zatiaľ povedať nechcela. „Nerada by som to špecifikovala, je to stále v štádiu riešenia. Nie je jednoduché to urobiť tak, aby to bolo aj adresné, aj efektívne," vyhlásila s tým, že na tom pracuje viacero rezortov.

Remišová si myslí, že na príklade stabilizácie cien elektriny vidieť, že v kľúčových a zlomových momentoch, keď to ľudia najviac potrebujú, je koalícia jednotná. Napriek názorovým rozdielom vie dospieť k dohode na zásadných témach.

Pri odpovedi na otázku, či pomoc s infláciou pre zraniteľných príde už tento rok, vyzdvihla, že súčasný rok je pre ľudí ťažký. „Áno, nejaká prvá časť tých opatrení by bola už tento rok," uzavrela ministerka.

Ďalšie dôležité správy

Katarína Siváková (41) zo Svidníka pravidelne nakupuje v Poľsku. Nielen potraviny, ale aj hygienické potreby a oblečenie.
Neprehliadnite

Takto sa Slovenskom valí vlna najväčšej dražoby za 17 rokov. Prázdne mešce rodín sú realitou