Na podporu opatrovateliek a sociálnych služieb pôjde 55 miliónov eur z eurofondového protikrízového balíka REACT-EU. Informoval o tom Andrej Ďuríček z odboru komunikácie Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

Zotrvanie v rodinnom prostredí

,,Starnutie populácie, ktorému Slovensko čelí, si bude v nasledujúcich dekádach vyžadovať oveľa väčšie investície do systému sociálnej starostlivosti. Vďaka eurofondom teraz môžeme podporiť sumou 55 miliónov eur opatrovateľské služby v regiónoch,“ uviedla vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí), ktorej rezort plní úlohu Centrálneho koordinačného orgánu pre eurofondy.

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová
Neprehliadnite

Digitálne technológie sú dôležité na prekonanie koronakrízy, vyhlásila ministerka Remišová

Cieľom výzvy je podľa ĎPodpora kvalitnej a dostupnej domácej starostlivosti umožňuje predchádzať umiestňovaniu ľudí vyžadujúcich opatrovanie do pobytových zariadeníuríčka podporiť riešenia, vďaka ktorým budú môcť ľudia odkázaní na pomoc inej osoby zotrvať v rodinnom prostredí.

Dostupná domáca starostlivosť

Podpora kvalitnej a dostupnej domácej starostlivosti umožňuje predchádzať umiestňovaniu ľudí vyžadujúcich opatrovanie do pobytových zariadení. Európske zdroje zároveň pomôžu sieti opatrovateliek a terénnym sociálnym službám.

Novozvolená predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová hovorí k novinárom po zvolení počas snemu strany Za ľudí, 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Veronika Remišová vyprodukovala rozumnú myšlienku. Realizovať ju bude ťažšie

Ďuríček dodal, že výzva bude určená pre verejných aj neverejných poskytovateľov sociálnych služieb z celého Slovenska, a to aj z Bratislavského samosprávneho kraja.

Z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu môžu na jeden projekt úspešní žiadatelia získať príspevok od 10-tisíc eur až do pol milióna eur. Vyhlasovateľom výzvy bude Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.