Rozhodnutie súdu, ktorý poslal do väzby Csabu Dömötöra z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), potvrdilo dôvodnosť obvinenia voči nemu. Vyplýva to z vyjadrenia krajského prokurátora v Bratislave Rastislava Remetu.

„Sudkyňa sa nestotožnila len s dôvodom väzby útekovej, voči čomu podal prokurátor sťažnosť a sťažnosť podal aj obvinený. Týmto rozhodnutím súdu bola potvrdená dôvodnosť vzneseného obvinenia a zákonnosť doposiaľ zabezpečených dôkazov zo strany vyšetrovateľky v trestnom konaní," uviedol pre TASR krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta.

NAKA - ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Spieval kajúcnik Csaba D. falošne? Po akcii policajnej inšpekcie ho prokurátor dal do väzby

Sudkyňa Okresného súdu Bratislava III vzala Csabu Dömötöra v piatok (23.7.) podvečer do väzby z dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. Dôvodom sú obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. TASR o tom informoval v piatok hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Proti rozhodnutiu podali sťažnosť obvinený aj prokurátor.

Prokurátor žiadal pre Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba Dömötör bol zadržaný v utorok (20. 7.), zároveň bol aj vypočutý. 

Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz vo štvrtok (22. 7.) pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je.

Súdne pojednávanie s bývalým šéfom úradu Špeciálnej prokuratúry Dušanom Kováčikom na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Na snímke je Dušan Kováčík.
Neprehliadnite

Predsa len krivé navádzanie kajúcnikov? Troch sa vybrala zatknúť policajná inšpekčná služba