Na reformnom balíku obnovy pracuje spolu s ministrom financií Eduardom Hegerom (OĽANO) viac ako 100 odborníkov z rôznych ministerstiev. Plán sa netvorí za jeho zatvorenými dverami, tvrdí predseda vlády Igor Matovič (OĽANO).

„Myslím si, že robíme dobrú robotu. Ja som pôvodne mal predstavu, že budeme robiť verejné konferencie, ale takto by sme sa nikdy nedopracovali k výsledku. Zmenili sme to, pretože potrebujeme veľmi rýchlo urobiť výsledok,“ povedal premiér.

Jaroslav Haščák
Neprehliadnite

Kollár mal súkromné stretnutie s Haščákom. Borisovi by som v pohode veril, reagoval premiér

Ako dodal, preto to otočili a urobia najskôr reformný plán s odborníkmi a následne ho dajú na verejné pripomienkovanie. „Plán, ktorý odošleme v polovici októbra do Bruselu, tak na finálne doladenie plánu máme čas do 30. apríla budúceho roku,“ povedal premiér s tým, že priestor na verejnú diskusiu bude ešte dostatočný.

Uniknutý dokument je podľa premiéra pravdivý, uverejnil ho niekto z koaličných partnerov. „Je to zásobník všetkých bolestí Slovenska, ktoré cítia odborníci na ministerstvách, ktoré sa tu dlhé roky počas vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho neriešili,“ uviedol I. Matovič.

Zároveň to je podľa neho aj kompilát s návrhom na reformy, ktoré Európska komisia Slovensku každý rok posiela. „Poviem to odľahčene. Je tu možno 300 reforiem za 300 miliárd eur na 30 rokov. My z toho musíme vybrať päť - šesť reforiem za 6,5 miliardy eur na plán obnovy, ktoré dokážeme spraviť za tri či štyri roky,“ dodal premiér.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie na tému Biznis s právnymi službami v Bratislave 17. augusta 2020.
Neprehliadnite

Moja manželka nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro, tvrdí Matovič