Rast ruskej ekonomiky sa v auguste spomalil a mierna nezamestnanosti klesla. Ukázali to najnovšie údaje štatistického úradu v Moskve.

Hrubý domáci produkt (HDP) Ruska vzrástol v auguste 2021 medziročne o 3,7 percenta po revidovanom zvýšení o 4,9 percenta v predchádzajúcom mesiaci.

Štatistiky ukázali tiež, že v auguste sa spomalilo tempo rastu stavebníctva (na 6,2 percenta z júlových 9,3 percenta) a priemyselnej výroby (na 4,7 percenta zo 7,2 percenta), ale v maloobchode sa zvýšilo (na 5,3 percenta z 5,1 percenta).

Miera nezamestnanosti v Rusku v auguste klesla na 4,4 percenta zo 4,5 percenta v predchádzajúcom mesiaci, zatiaľ čo ekonómovia očakávali, že zostane nezmenená. Augustová miera nezamestnanosti dosiahla najnižšiu úroveň za dva roky, od augusta 2019.

Počet nezamestnaných sa v auguste 2021 znížil oproti predchádzajúcemu mesiacu o 74-tisíc na 3,356 milióna osôb.

KK68 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin počas stretnutia predstaviteľmi vládnucej strany Jednotné Rusko 22. augusta 2021 v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin kritizoval v nedeľu západné štáty za úmysel dočasne umiestniť afganských utečencov v stredoázijských krajinách, pretože podľa Putina je to pre Rusko bezpečnostné riziko. FOTO TASR/AP
Russian President Vladimir Putin attends a meeting with members of United Russia party in Moscow, Russia, Sunday, Aug. 22, 2021. Putin has expressed h
Neprehliadnite

Putinov sebavedomý úsmev nezmizne, strana Jednotné Rusko získala 324 kresiel