V Tirolsku sa od polovice novembra zmení maximálna povolená rýchlosť zo súčasných 130 na 100 km/h na diaľnici Inntal A12 medzi Kufsteinom a Zirlom a medzi mestami Karrösten a Zams a tiež na brennerskej diaľnici A13 medzi Innsbruckom a Schönbergom. Dodržiavanie obmedzenia rýchlosti budú aktívne kontrolovať policajné hliadky.

Na diaľnici A1 medzi exitmi Salzburg-Nord a Knoten Walserberg bude znížená rýchlosť z doterajších 130 až na 80 km/h v závislosti od kvality ovzdušia a počasia v okolí tejto komunikácie.

Cena rakúskych diaľničných známok tento rok stúpne v priemere o 2,1 percenta. Ročný kupón pre osobné autá zdražie o 1,7 eura na 84,4 eura, desaťdňový o 20 centov na 8,7 eura.

Na niektorých úsekoch rakúskych diaľnic sa novo objavilo úsekové meranie rýchlosti, informoval ďalej ÚAMK. Meranie hrozí napríklad na diaľniciach A7, A8, A9 a A2. Cieľom opatrenia je zníženie množstva nehôd. Tam, kde bolo opatrenie už zavedené, klesla nehodovosť až o 50 percent.

Podobne bude novo zavedené úsekové meranie na troch kilometroch diaľnice B8 v nemeckom Dolnom Sasku. Kontrolované bude každé prechádzajúce auto. V Dolnom Sasku budú tiež vytvorené špeciálne eko pruhy pre vozidlá na čisto elektrický pohon. Tieto vozidlá budú mať aj špeciálne parkovacie miesta.

Na Slovensku sa zrejme objavili prvé falošné diaľničné známky pre tento rok. Sú ponúkané na internete za 30 eur namiesto bežných 50 eur. Národná diaľničná spoločnosť, ktorá spravuje a predáva diaľničné známky, upozornila, že všetkých neoprávnených predajcov známok na webe bude pokutovať.