Rakúski podnikatelia budú môcť od štvrtka 16. júla požiadať o podporu pre štvrtý Covid mesiac" (16. júna až 15. júla) z podporného fondu pre najťažšie prípady. Podľa informácií Hospodárskej komory Rakúska (WKÖ) je možné požiadať o podporu pre šesť z deviatich sledovaných období (až do 15. decembra 2020).

Na snímke sprava poradkyňa ministra hospodárstva SR Jana Kiššová a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas tlačovej konferencie po prvom zasadnutí Ekonomickej krízovej rady v Bratislave v stredu 15. apríla 2020. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Kiššová: Tak masívne rušenie povinností, poplatkov a pokút ešte nebolo

„Aktuálne sme z fondu pre najťažšie prípady vyplatili 380 miliónov eur, čím sa vyplatená suma v priebehu jedného mesiaca takmer zdvojnásobila," cituje agentúra APA ministra financií Gernota Blümela. Dve tretiny žiadateľov boli jednoosobové firmy a nové samostatne zárobkovo činné osoby.

Podľa komory dosahuje kvóta vybavených žiadostí 97 percent. Celkovo dostalo podporu 183-tisíc osôb, v priemere bolo vyplatených 1 100 až 1 200 eur mesačne. Generálny tajomník WKÖ Karlheinz Kopf poukázal na vylepšené pravidlá vo fonde pre najťažšie prípady. „Aktuálna bilancia ukazuje, že podnikateľky a podnikatelia tento fond využívajú."